Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności


 
 

Zarząd Pekao TFI S.A.

ADAM JENKINS - PREZES ZARZĄDU


Prezes Zarządu Pekao Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A. i Pekao Investment Management S.A.

Adam Jenkins posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe w zakresie finansów i zarządzania aktywami, które uzyskał w firmach działających zarówno w Polsce, jak i na rynkach międzynarodowych.

W latach 2014-2018 był członkiem zarządu spółek giełdowych z branży usługowej, odpowiedzialnym za rozwój biznesu.

W latach 2011-2013 był dyrektorem zespołu zarządzania portfelami akcyjnymi i zrównoważonymi w Pioneer Pekao Investment Management S.A.

Adam Jenkins swoją karierę zawodową rozpoczął w londyńskim City. W latach 1993-1997 pracował w Coopers&Lybrand (obecnie PWC) jako Corporate Financier w departamencie fuzji i przejęć. W latach 1997-2011 pełnił funkcję zarządzającego i szefa zespołów – m.in. dla takich firm jak Nomura Asset Management, UBS Asset Management, Invesco Perpetual czy KBC. Jako menadżer Funduszu Wschodzących Rynków Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w UBS w ciągu 3 lat przyczynił się do osiągnięcia najwyższego wzrostu pośród konkurujących funduszy w okresie jego istnienia. Był również założycielem i szefem inwestycji w funduszu hedgingowym – Celeste Capital Partners. W 2003 roku został wyróżniony przez międzynarodową organizację ratingową, która jednocześnie przyznała mu AA-rating oraz tytuł „Red Hot European Smallcap Fund Manager”.

Adam Jenkins jest absolwentem Uniwersytetu Heriot-Watt w Edynburgu, gdzie ukończył kierunek finanse i rachunkowość. Posiada także tytuł Chartered Financial Analyst (CFA) oraz Chartered Accountant (CA). W trakcie kariery zawodowej odbył liczne szkolenia m.in. związane z analizą techniczną, alternatywnymi inwestycjami, zaawansowanymi technikami kontroli ryzyka oraz matematycznymi konstrukcjami portfeli inwestycyjnych.

JACEK BABIŃSKI - WICEPREZES ZARZĄDU


Wiceprezes Zarządu Pekao Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A. odpowiedzialny za Pion Zarządzania Aktywami.

Jacek Babiński posiada kilkunastoletnie doświadczenie na rynku finansowym, które zdobywał zarówno w PTE, jak i TFI, był związany nie tylko z dużymi korporacjami, ale również z niezależnymi firmami asset management. Od października 2017 r. zarządza swoim autorskim funduszem, który w tym roku pobił rynek o 8,8 pp. (wg. ostatniej wyceny vs. WIG).

Fundusze zarządzane przez Jacka Babińskiego osiągały bardzo dobre stopy zwrotu i zdobywały podium w rankingach (najlepsze OFE w latach 2011-2016, najlepsze DFE za 2012-2014, kilkunastokrotnie 1. miejsce w miesięcznych zestawieniach OFE od 10.2013).

Jacek Babiński w okresie od stycznia do lipca 2017 r. pełnił funkcję zastępcy dyrektora inwestycyjnego (CIO) w Skarbiec TFI, szefa zespołu produktów akcyjnych, doradcy zarządu Skarbiec Holding oraz zarządzającego funduszem.

Wcześniej przez prawie 10 lat (2007-2016) związany był z Metlife PTE (wcześniej AIG i Amplico), gdzie pełnił kolejno funkcje: zarządzającego ryzykiem inwestycyjnym, analityka akcji, analityka obligacji korporacyjnych oraz zarządzającego portfelami akcji, obligacji korporacyjnych i funduszy nieruchomości. W latach 2006-2007 pracował w KDPW S.A. na stanowisku starszego specjalisty.

Swoją karierę zawodową rozpoczął po stronie regulatora, w latach 2005-2006 był zatrudniony w Urzędzie Komisji Papierów Wartościowych i Giełd na stanowisku specjalisty, gdzie odpowiadał za nadzór nad systemami giełdowymi i rozliczeniowymi oraz implementację przepisów adekwatności kapitałowej instytucji finansowych. Ekspert KPWiG ds. dyrektyw MiFiD i CRD/Bazylea II.

Jacek Babiński posiada tytuł CFA (Chartered Financial Analyst) oraz licencję doradcy inwestycyjnego nr 313. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Handel Zagraniczny oraz International Business School w Bredzie. Uczestnik stażu i szkoleń inwestycyjnych w Nowym Jorku.


RENATA WANAT-SZELENBAUM - WICEPREZES ZARZĄDU

Wiceprezes Zarządu Pekao Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A. odpowiedzialna za Pion Sprzedaży i Marketingu.

Renata Wanat-Szelenbaum posiada ponad 17-letnie doświadczenie w sektorze finansowym. Od lat związana z bankowością oraz rynkiem kapitałowym. Pracowała jako menedżer projektów, lider zespołów oraz członek zarządu w organizacjach różnej wielkości, o różnej kulturze, na różnym etapie rozwoju (zarówno w firmach dojrzałych, jak również projektach typu start-up).

Posiada bogate doświadczenie zawodowe związane z zarządzaniem ofertą produktową, zarządzaniem sprzedażą, szkoleniami sieci sprzedaży oraz współpracą z partnerami biznesowymi i klientami.

Od czerwca 2018 r. związana z Grupą Banku Pekao, gdzie pełniła funkcję Dyrektora Departamentu Rozwoju Produktów i Oferty Inwestycyjnej i była odpowiedzialna za ofertę produktową oraz usługi dodane dla klientów Bankowości Prywatnej.

Przez wiele lat była związana z rynkiem funduszy inwestycyjnych. W latach 2014 – 2018 pracowała w IPOPEMA TFI S.A. jako Dyrektor Departamentu Sprzedaży i Marketingu, od lipca 2015 r. w randze członka zarządu. Wcześniej związana z Grupą Skarbiec: w okresie 2012 – 2014 pełniła funkcję Dyrektora Departamentu Sprzedaży Detalicznej w Skarbiec Holding Sp. z o.o., natomiast w latach 2011 – 2012 pracowała na stanowisku Dyrektora Rozwoju i Wsparcia Sprzedaży w Skarbiec Asset Management Holding S.A. W latach 2007 – 2011 była związana z HSBC Bank Polska S.A., a swoją karierę zawodową rozpoczynała w Banku Handlowym w Warszawie.

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Bankowość oraz stypendium Copenhagen Business School (stypendium w ramach programu CEMS MIM). Od 2008 roku posiada tytuł CFA. Uczestniczka wielu szkoleń i programów m.in. Programu Rozwoju Przyszłej Kadry Menedżerskiej w Banku Handlowym w Warszawie S.A. oraz europejskiego programu w dziedzinie zarządzania CEMS MIM Program.GRZEGORZ BARAŃSKI - WICEPREZES ZARZĄDU

Wiceprezes Zarządu Pekao Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A. odpowiedzialny za Pion Operacyjny.

Grzegorz Barański posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w obszarze bankowości, controlingu oraz analiz i raportowania.

Z Grupą Banku Pekao związany od stycznia 2018 roku, gdzie pełnił funkcję Eksperta w Biurze Controllingu Pionu Bankowości Prywatnej Banku Pekao S.A., zaś do Pekao TFI S.A. dołączył w październiku 2018 r. w funkcji Dyrektora ds. Kontroli Inwestycji.

Grzegorz Barański przez wiele lat związany był zawodowo z Raiffeisen Bank Polska S.A., gdzie w latach 2013 – 2017 pracował w Departamencie Planowania i Kontrolingu na stanowisku Starszego Specjalisty ds. Analiz i Raportowania Przychodów, zaś w latach 2008 – 2013 w Departamencie Bankowości Transakcyjnej na stanowisku Analityka ds. Wsparcia Biznesu.

Swoją karierę zawodową zaczynał w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. jako Analityk w Departamencie Bankowości Spółdzielczej w latach 2005 – 2008.

Grzegorz Barański jest Absolwentem Uniwersytetu Rzeszowskiego na Wydziale Ekonomii oraz Studium Controllingu Bankowego na Warszawskim Instytucie Bankowości. Posiada Certyfikat Controllera Bankowego WIB.
 
Zobacz również
Przydatne programy do pobrania: Adobe Reader  |  Java Sun

© 2019 Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.